Ім’я Михайла Дзиндри зазвичай асоціюється зі скульптурою, але, як можна побачити на виставці, що зараз триває у Львівській національній галереї мистецтв (ЛНГМ), Михайло Васильович був ще й знаковим графіком та малярем.
фрагмент експозиції виставки "До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис" у ЛНГМ фото — ЛНГМ
На виставці "До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис" у залах “Палацу Лозинського” (відділ ЛНГМ) представлено 37 графічних і 4 малярські твори художника з приватної колекції Софії Дзиндри, дружини Михайла Дзиндри. Експозиційний наратив органічно доповнено 14 малими скульптурними композиціями майстра зі збірки ЛНГМ.
На початку 1990-х скульптор-модерніст, художник, архітектор Михайло Дзиндра, який прожив в еміграції майже 50 років, повернувся до вже незалежної України зі США, взявши з собою близько 800 своїх робіт. У передмісті Львова (Брюховичах) він буквально своїми руками та власним коштом створив музей модерної скульптури та заповів його українському народові. Зараз цей музей є відділом Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького й приймає відвідувачів.
фрагмент експозиції виставки "До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис" у ЛНГМ фото — ЛНГМ
фрагмент експозиції виставки "До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис" у ЛНГМ
фото — ЛНГМ
фрагмент експозиції виставки "До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис" у ЛНГМ фото — Естет Газета
фрагмент експозиції Музею модерної скульптури Михайла Дзиндри фото — Естет Газета
Виставка "До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис" триватиме до 28 липня 2024 року.
Більше про життя й творчість Михайла Дзиндри можна дізнатися з ексклюзивного матеріалу, який для Естет Газети написала Аніта Немет, художниця та кураторка, а в минулому — співробітниця ЛНГМ та Музею модерної скульптури Михайла Дзиндри.
Нещодавно ми також писали про те, що після ґрунтовного оновлення у Києві відкрився для відвідувачів музей-майстерня Ади Рибачук і Володимира Мельніченка. Зберегти унікальний будинок та облаштувати нову експозицію вдалося завдяки пожертвам приватних меценатів.
також читайте: "РЕПАТРІАЦІЯ" — В УКРАЇНУ ПОВЕРНУЛИ 15 ПОЛОТЕН УКРАЇНСЬКИХ ХУДОЖНИКІВ-МОДЕРНІСТІВ З КОЛЕКЦІЇ СВЯТОСЛАВА ГОРДИНСЬКОГО
Підписуйтеся на наш телеграм-канал Ukrainian Art Digest
Матеріал: Ія Степанюк